Deník. Charita & We Love to Help

Tento týden pořádá náš charitativní spolek We Love to Help ve spolupráci s Restaurantem Signature charitativní událost – Benefiční Gala Party, jejíž výtěžek věnujeme seniorům.
A tak jsem si řekla, že moje dnešní, deníková rubrika, bude právě o charitě. Proč se snažím v charitativních projektech angažovat, co – a kdo mě k tomu dovedl?
Hned na úvod chci napsat – beru jako naprosto přirozené být ohleduplná k ostatním a snažím se, když to jde, pomoci. Věřím, že takto bychom se měli chovat všichni. Co z toho budeme mít? No přece – dobrý pocit. A věřte, ten stojí za to… :)

O tom, že se začnu agažovat v charitě obecně, jsem uvažovala už hodně dlouho. Věděla jsem, že něco v tomto směru chci začít dělat – jen jsem nevěděla jak a kde začít. Víte, povahou jsem člověk, který, i když má třeba dobrý nápad, tak mu někdy chybí odvaha jít a udělat ten první krok. Štěstím pak je, když narazím na člověka, který mě donutí ten krok udělat. A to se mi naštěstí stalo.

Seznámila jsem se totiž se Zdeňkem Bartákem, klukem, který má opravdu srdce na pravém místě. Sám se vždycky snažil pomáhat ostatním a doslova „na své vlastní triko“ začal s pořádáním různých akcí, jejichž cíl byl jasný – pomoc ostatním, hlavně dětem. A tak jsem, coby host, na jeho akce chodila – líbilo se mi, co Zdeněk dělá, viděla jsem, že to má skutečně smysl.

Postupem času, kdy jsem se věnovala tomuto blogu a viděla jsem, že hlavně na Facebooku blogu roste fanouškovská základna závratnou rychlostí, napadl mě – PRÁVĚ TEN NÁPAD, který byl právě tím impulzem, že jsem se rozhodla v charitě realizovat. Co takto „využít“ potenciálu blogu, kdy na tyto stránky chodí spoustu lidí – a vytvářet charitativní projekty, do kterých by se právě fanoušci blogu zapojovali? Ale jak na to, že…? :)

A tak jsem zavolala Zdeňkovi – řekla mu svůj nápad a Zdeněk okamžitě souhlasil, že do toho půjde se mnou. Rozhodli jsme se zorganizovat první charitativní akci, jejíž výtěžek jsme chtěli věnovat rodině Honzíka Vacka, o jehož osudu jsem se dozvěděla právě od čtenůřů mého blogu. Honzík je po nešťastné události ve stavu vigilního kóma a rodina potřebuje peníze na jeho péči.

Akci jsme uspořádali v klubu Vyhlídka v centru a vše dopadlo nad očekávání skvěle. A já byla naprosto nadšená, z toho, že to funguje, že se lidé přišli zapojit… Hřál mě i ten pocit, že i díky mě, Zdeňkovi, něco takového vůbec proběhlo.

Rozhodli jsme se pokračovat – a pro naše charitativní projekty, kterých jsme naplánovali hned několik, jsme založili i spolu s dalším kolegou, Tomášem Kalábem, vlastní charitativní organizaci, spolek We Love to Help. Cílem spolku je pomoc těm, kdo akutně potřebují pomoc – ať už to jsou jedinci, děti, ve složitých zdravotních, sociálních situacích, jiné organizace, nebo i zvířata.

Za fungování našeho spolku proběhlo už mnoho akcí, přispěli jsme celé řadě organizací, patří mezi ně Nadační fond dětské onkologie, Krtek, organizace Zdravotní klaun, dlouhodobě podporujeme brněnský Klokánek, psí hospic Dejte nám šanci…

Nejbližší akcí, kterou chystáme, ve spolupráci s restaurací Signature, bude Benefiční Gala Party – výtěžkem této akce jsme se rozhodli podpořit seniory, konkrétně brněnský Domov seniorů Naděje. Chceme ukázat, že i staří lidé si zaslouží naši úctu, respekt, péči.

Akce se ponese v duchu 30. let – v programu se můžete těšit na vynikající kouzelníky Šeklin, na DJe Swing Garden, mobilní casino, nebo i na vystaveného BMW veterána z roku 1938, kterým se budete moci i projet – děkujeme generálnímu partnerovi akce, společnosi Renocar Brno.

Těšit se můžete samozřejmě i na skvělé gastronomické speciality v podání Restaurantu Signature – bude se i grilovat před restaurací, ryby, masa, plody moře – věřím, že budete nadšeni. :) Chybět tu nebudou i vodní dýmky od Shisha Original a jejich speciální, venkovní lounge.

Věřím, že hosté uvítají i dress code, který jsme pojali v duchu „touch of the 30’s“!

Přijďte – čeká vás zábava, výborné jídlo a neopakovatelný večer. Pro dobrou věc… ;)

Rezervace míst pouze na: info@restaurantsignature.cz