Beauty talk: téma opalování

Mám pro Vás další článek na téma péče o pleť v rámci mé rubriky „Beauty talk“, kterou pro Vás připravuji ve spolupráci s paní kosmetičkou Evou Kroulíkovou ze salonu SlimFOX. Právě do tohoto salonu už několik let chodím na kosmetiku a jsem tu opravdu velmi spokojená, zejména pro profesionální a kvalitní péči a také pro empatický a osobní přístup k řešení problémů.

Vzhledem k tomu, že se blíží léto a sluníčko se do nás už pěkně „opírá“, vybrala jsem coby další téma „opalování a letní péči o pokožku“. Věřím, milé dámy, že v tomto bychom totiž měly mít naprosto jasno:) Je to totiž právě podceněná ochrana pokožky v létě, která nám může způsobit nemalé problémy – ať už nehezké pigmentové skvrny, vrásky, vysušenou pokožku, nebo bohužel, v krajních případech i melanom…

Paní Eva Kroulíková na toto téma již na svém blogu Před zrcadlem publikovala zajímavý článek – některé části Vám budu interpretovat. Celý článek si pak můžete přečíst ZDE.

„Slunce je univerzální zdroj veškerého záření, včetně UV (ultrafialového) záření. UV záření se obecně dělí na tři pásma, UVA (320 – 400 nm), UVB (280 – 320 nm) a UVC (pod 280 nm).
UVA je považováno za méně škodlivé. Nebylo prokázáno, že je pro živé organizmy zhoubné. UVA proniká hlouběji a podílí se na stárnutí pokožky, způsobuje pigmentaci, a je i jednou z příčin solární alergie. Asi 99 % UV záření, které dopadne na zemský povrch je ze spektrální oblasti UVA.
UVB záření je zhoubné pro živé organizmy. Jeho energie je schopná rozkládat nebo narušovat bílkoviny nebo jiné životně důležité organické sloučeniny. UVB záření je mimo jiné odpovědné za spálení kůže při opalování.“

Oba typy záření jsou pro naši pokožku do různé míry škodlivé, proto je opravdu nutné používat krémy s ochranným faktorem SPF. Platí, že čím vyšší je SPF faktor, tím vyšší je ochrana pro pokožku.

„VÍTE, ŽE? 80% projevů stárnutí je způsobeno slunečními paprsky. Proto opravdu důležité používat produkty s ochranným faktorem. A to nejen v letní sezoně, když jedeme na hory nebo k moři. Vynechat můžeme SPF jen u nočního krému, kde je opravdu zbytečný.“

Tady je také několik tipů od paní Evy Kroulíkové pro používání opalovacích prostředků:

  • „Přípravky, které vydrží déle než 30 měsíců, má být trvanlivost označena pomocí piktogramu otevřeného krému, které udává počet měsíců po otevření, kdy je možné přípravek používat.
  • Pamatujte, že neplatí, že když se namažete “padesátkou”, můžete ležet na slunci dvakrát déle, než když použijete ,pětadvacítku‘. Účinnost slunečních filtrů totiž není lineární!
  • Kolik krému na tělo namazat?. Obecně platí, že dostatečné množství je šest čajových lžiček neboli 36 gramů na celé tělo průměrné dospělé osoby. Použijete-li jen polovinu doporučeného množství, sníží se úroveň ochrany o dvě třetiny!

A mimochodem – mrkněte na velmi zajímavé video, co sluníčko dokáže s Vaší pokožkou udělat. Ještě stále váháte, zda používat opalovací krémy?

ODKAZ: SALON SLIMFOX/web

ODKAZ: SALON SLIMOX/facebook

ODKAZ: SALON SLIMFOX/instagram

Předchozí díly rubriky „Beauty talk“ si můžete přečíst ZDE.