Beauty review: kosmetika Dr. Hauschka

Nedávno jsem měla možnost blíže se seznámit s další velmi zajímavou kosmetickou značkou a jejími produkty, jejíž jméno, myslím, budete dobře znát – Dr. Hauschka!

Já o tomto kosmetickém labelu samozřejmě také slyšela, nicméně, neměla jsem žádné bližší informace, o jakou kosmetiku se jedná, čím je jedinečná a charakteristická. Ovšem, měla jsem možnost zúčastnit se školení právě o této značce a dozvěděla jsem se víc – a rozhodně se jedná o velmi zajímavé skutečnosti, které by i Vás, pokud máte rádi přírodní kosmetiku, mohly zajímat.

Photo 23.02.16 13 40 13

Ano, Dr. Hauschka je tedy čistě přírodní kosmetika. Cílem této značky je podpořit přirozené funkce pokožky a nastartovat ji tak, aby opět našla svoji rovnováhu. Filosofie Dr. Hauschka je, že každá pleť může vypadat hezky – a každá pleť se může zbavit problémů, které jí trápí. Pochopila jsem, že např. rozšířené póry, zvýšená mastnota, nebo naopak suchost pleti, nejsou stavy, které by nás musely trápit celý život. Dají se díky vhodně zvolené kosmetice změnit a tím tak uvést pleť do „normálního fungování“, které se projeví jejím krásným a jasným vzhledem.

Dr. Hauschka nabízí produkty pro různé typy pleti – ovšem, snahou této značky je navrátit pleť do správného stavu, který pak bude vyžadovat pouze běžnou péči, která neřeší žádné problémy.

Produkty Dr. Hauschka naprosto úžasně voní – toho si všimnete hned při prvním testování:) Vůně jsou výhradně přírodního původu. Všechny rostliny a bylinky využíváné v této kosmetice se pěstují s cílem právě pro toto kosmetické využívání, v bio a eko kvalitě. Důležité také je, že kosmetika Dr. Hauschka není testovaná na zvířatech a neobsahuje žádné látky živočišného původu (kromě včelího vosku).

Sama jsem měla možnost několik produků Dr. Hauschka vyzkoušet a ráda se s Vámi podělím o své postřehy.

Photo 25.02.16 20 15 06

Dr. Hauschka čistící krém
Tento krém je opravdu jedinečný – jednak díky své úžasné, bylinkové vůni a pak také kvůli způsobu, jakým se používá. Bázi krému tvoří velmi jemně rozemletá mandlová moučka, která má právě onen čistící účinek. Krém díky dalším složkám, jako jsou úročník, heřmánek a měsíček a za přidání mandlového oleje a oleje z pšeničných klíčků, váže vynikajícím způsobem částečky prachu, nečistoty a odumřelé buňky, rozpouští tuk a poskytuje pokožce čerstvý a svěží pocit.

Photo 25.02.16 20 13 38

Velmi zajímavá je samotná aplikace – na rozdíl od mnoha jiných čistících produktů krém jemně vtiskáváte dlaněmi do pleti. Tímto způsobem krém čistí až do hloubky a váže na sebe všechny nečistoty, které pak jednoduše vodou opláchnete. Pokožka je po použití krásně jemná, voňavá a jasná. Na dotek opravdu příjemná!

Dr. Hauschka čistící pleťové mléko
Ideální k odličování! Je opravdu velmi jemné, dokonale odstraňuje líčidla – a co je pro mě opravdu hodně důležité, vůbec neštípe do očí. Mám hodně citlivou pleť a mnoho přípravků vůbec netoleruji. S tímto krásně voňavým mlékem nemám vůbec problém. Má lehkou, nemastnou texturu a výborně odstraní i voděodolnou řasenku.

Dr. Hauschka pleťové tonikum
Další, dokonale voňavá věc, která pleti dodává nový jas! Tonikum pleť regeneruje, navrací ji svěžest a ztracený jas. Pleťové tonikum podporuje a podněcuje funkce pokožky a zároveň posiluje její látkovou přeměnu, reguluje objem vazivového vlákna a dodává pleti růžový a oživený vzhled.

Photo 25.02.16 20 13 33

Používá se ráno a večer po čištění pleti a taky k zafixování make-upu, nebo kdykoliv během dne, kdy dodává pleti novou vláhu a navrací ji ztracený pocit komfortu. Dozvěděla jsem se také, že Čistící krém a následné použití tohoto tonika je zcela dostačující pro večerní péči o pleť, bez nutnosti aplikovat už svůj krém. Sama jsem otestovala a opravdu, pleť nebyla vůbec nijak vysušená, necítili jsem potřebu krém už přidávat. I ráno pokožka vypadala hezky, odpočatě a svěže. Rozhodně moc dobrý produkt, který je fajn mít stále u sebe a během dne aplikovat. Vaše pleť to ocení:) A opět, božsky voní:)

Dr. Hauschka revitalizační krém, růžový krém a kdoulový krém
Tři produkty určené pro denní péči o pleť. Všechy tři krémy opět úžasně, jemně a velmi příjemně voní – mě nejvíc zaujal ten Kdoulový. Pleťové hydratační mléko má z těchto třech asi nejlehčí konzistenci, je více fluidní, ale pozor!!! Je určeno na suchou a unavenou pleť, kterou dovede opět zaktivovat tak, aby vytvářela více kožního mazu.

Kdoulový krém je více hutnější konzistence, má žluté zabarvení a naprosto dokonalou vůni, kterou jsem si okamžitě zamilovala. Krém je určený pro normální pokožku a bezproblémovou pleť.

Růžový krém je asi nejvíc hutný, vhodný pro citlivou pleť, která je lehce začervenalá. Voní opět krásně a jemně.

Photo 25.02.16 20 13 48

Otestovala jsem také Dr. Hauschka Kosmatcový denní krém z řady Med.
Tento krém je určen pro péči o extrémně suchou pleť, která trpí na exémy a další podráždění. Přesně to jsou projevy, které mě teď často trápí v zimě.
Krém i přesto, že je určený na suchou pokožku, tak nemá příliš hutnou konzistenci, což mě potěšilo. Velmi snadno se roztírá a pokožka jej dobře a snadno absorbuje, bez zbytkového pocitu mastnoty.

Parfemace je opravdu velmi jemná, řekla bych, že téměř neznatelná, tudíž opravdu velmi vhodný produkt pro péči i o tu nejcitlivější pleť.

Photo 25.02.16 20 14 30

Dr. Hauschka Tělový balzám Mandle
Opět tak skvělá vůně!!! Dokonale mandlová, intenzivní a tak příjemná. Určitě se Vám bude také líbit:)
Tento velmi jemný balzám je určený pro péči o celé tělo, dokonale ho hydratuje, vyživuje, zbavuje pocitu vysušenosti a hlavně, zahalí Vás celou do té božské vůně.

Balzám má dobrou texturu a lehčí konzistenci, snadno se roztírá a pokožka ho dobře vstřebává. Kůže je výsledná dokonale jemná a příjemná na dotek:)

Photo 25.02.16 20 14 35

Kosmetiku Dr. Hauschka koupíte v široké nabídce v Chytré lékárně, v Brně na Kobližné. Najdete tu také výběr dekorativní řady Dr. Hauschka.

ODKAZ: CHYTRÁ LÉKÁRNA/web 
ODKAZ: CHYTRÁ LÉKÁRNA/facebook

ODKAZ: DR. HAUSCHKA/web
ODKAZ: DR. HAUSCHKA/facebook