4 tipy, na co se zaměřit při výběru termovizní kamery

Jedním ze způsobů, jak se orientovat i bez dostatku světla, je termovizní kamera. Hodí se i do míst, kde noční vidění už není tak účinné. Termovizní kamera vám zajistí jasný obraz za každých podmínek. Své využití najde u myslivců, ve stavebnictví i dalších průmyslech. Při výběru kamery byste se měli zaměřit na několik základních parametrů.

Rozsah teploty

Prvním důležitým parametrem je rozsah teploty, kterou termovizní kamera dokáže zachytit. Jedná se v podstatě o to nejdůležitější, jelikož díky tomu je určeno, co s kamerou můžete pozorovat. Zvažte proto pečlivě, jakou teplotu mají objekty, které chcete sledovat. Je třeba zachytit určitý rozsah teplot.

Záleží však už pouze na vás, zda hledáte špičkovou kameru s obrovským rozsahem, která zaznamená chladné i horké objekty. V některých případech může být dostačující volbou základní termovize, u která takzvaná operační teplota nemá velký rozsah.

Rozlišení

Stejně jako u běžných kamer, i u termovize je důležité brát v potaz její rozlišení. Většina termovizních kamer má značně nižší rozlišení než běžné kamery, to však nebývá problémem vzhledem k principu, jak fungují. I přesto je však dobré tento parametr dobře zvážit.

Vaše volba by se měla odvíjet hlavně od toho, jak velké objekty chcete sledovat. Jestliže máte v plánu pozorovat malé objekty na velké ploše, pak je dobré volit produkty, které nabízí špičkové rozlišení.

Detekční vzdálenost

V souvislosti se zobrazením je důležité zaměřit se na detekční vzdálenost termovize. Ta udává, na jakou vzdálenost můžete vybraný objekt sledovat. Zatímco u levnějších modelů se tento parametr pohybuje kolem 500 metrů, pokud se rozhodnete investovat více, získáte jedinečnou možnost pozorovat až na 3 000 metrů.

Případně může posloužit také funkce zoomování, díky které můžete v určité míře obraz přiblížit. Nejlepší volbou je však volit velkou detekční vzdálenost již v základu, zoom mnohdy neposkytuje tak kvalitní obraz.

Přesnost

Termovize nemusí sloužit pouze ke sledování vybraného objektu. V některých případech je velmi důležitá také konkrétní teplota, či případně její změny v průběhu času. Některé termovize mají skvělou schopnost teplotu přesně určit, díky čemuž můžete sledovat výkyvy teploty. Aby byl obraz co nejpřesnější, je důležité zaměřit se na obnovovací frekvenci kamery a její přesnost při určování teploty. Obnovovací frekvence u většiny modelů dosahuje skvělých 60 Hz.

Výdrž kamery

Odolnost a výdrž termovize je také velmi důležitá. Mnohdy totiž musí zvládnout nepříznivé podmínky jako je déšť. V takovém případě se hodí volit produkt, který je voděodolný. Celkově je třeba dbát na detaily provedení kamery. Samotná konstrukce vám totiž toho o produktu může mnoho říci. Kvalitní produkty jsou vybaveny dostatečnou ochranou, aby zvládly extrémní podmínky, sníh, déšť a podobně. Díky tomu se nemusíte bát, že by například počasí překazilo vaše pozorování.

Bezkonkurenční produkty

Jestliže hledáte opravdu špičkovou termovizi, jasnou volbou by pro vás měla být ATN optika. Produkty této značky nabízí tu nejlepší kvalitu, přičemž sortiment je velmi široký. Oproti konkurenci tyto termovize nabízí výrazně lepší parametry, ať už se jedná o detekční vzdálenost, zvětšení, frekvenci obrazu, rozlišení, či třeba dobu potřebnou pro napájení. Termovize ATN nabízí luxus, práce s touto termovizí je tak radostí.

Pokud máte v plánu nákup termovize, dbejte při výběru na jednotlivé parametry. Najdete tak ten nejlepší produkt pro své potřeby. Na trhu jsou dostupné kvalitní termovize za skvělou cenu, jedná se o investici do budoucna, která se vám rozhodně vyplatí. Pokud své finance rádi utrácíte s rozumem, podívejte se na slevové letáky, díky kterým najdete skvělé ceny.

 

 

Zdroj obrázku 1: Dmitry Kalinovsky / Shutterstock.com

Zdroj obrázku 2: PongMoji / Shutterstock.com