Kosmetika: otestováno

Mám pro Vás další kosmetickou recenzi, která bude ovšem tak trochu jiná – představím Vám v ní totiž produkty pouze dvou značek – Lavanda a Bochko.

Kosmetika Bochko je určená pro děti – a jak už určitě dobře víte, jsem mámou dvou chlapečků, takže kosmetiku pro ně také vybírám a nakupuji. Značka Lavanda nabízí produkty pro tělovou a vlasovou péči nás, žen.

Nedávno jsem měla možnost otestovat některé z produktů obou těchto značek – a ráda Vám opět předám tady, na blogu, moje dojmy.

Photo 08.03.16 20 30 18

Kosmetika Bochko je – z mého pohledu mámy, opravdu moc fajn. Všechny produkty jsou zcela bez parabenů, alkoholu a bez konzervačních látek. Výrobky Bochko jsou na bázi přírodních olejů a bylinných extraktů.

Bochko ochranný dětský krém

Photo 08.03.16 20 32 23

Je určený pro péči o dětskou pokožku, zejména do mrazu a větru. Krém moc hezky, jemně a příjemně voní. Textura není příliš hutná, produkt se snadno roztírá, na pokožce je znatelný, ovšem bez přílišného pocitu mastnoty.

Testovala jsem ho na obličej i ruce dětí – jejich pokožka byla hezky hladká, hydratovaná. Podotýkám, že obě mé děti mají atopický exém – krém snesly bez problémů a nějaké reakce. Krém obsahuje extrakt z měsíčku lékařského, olivový olej a vitamín E.

Bochko dětský šampon s heřmánkem a výtažkem z lípy

Photo 08.03.16 20 32 32

Pozor, maminky – důležité – šampon neštípe do očí. Což jak samy asi dobře znáte, je u šamponu pro děti hodně důležité.:) Dětské vlásky  dobře umyje, je šetrný k pokožce, má velmi jemnou vůni. Extrakt z heřmánku má navíc protizánětlivý účinek. Opět otestováno na moje děti s citlivou pokožkou a zcela v pořádku.

Bochko dětské tělové mléko s přírodním olivovým olejem a panthenolem

Photo 08.03.16 20 32 04

Tělové mléko je určené pro péči o dětskou pokožku. Mám lehčí a jemnější texturu, než zmiňovaný ochranný krém, vůně je, řekla bych, podobná. Pokožka je dlouho po použití příjemná na dotek – vyzkoušela jsem i sama na sobě a dlouho po aplikaci převládal velmi příjemný pocit.

Bochko hydratační dětský krém

Photo 08.03.16 20 32 15

Krém opět pro použití na celé tělo, ovšem s hutnější konzistencí, než dětské tělové mléko. Parfemace v tomto případě není témeř znatelná, což je pro děti určitě dobré. Krém obsahuje olivový olej a pšeničné klíčky, což dodává pokožce vláčnost a hydrataci. Krém se i přes svoji hutnější konzistenci snadno a dobře roztírá.

Bochko dětské krémové mýdlo

Photo 08.03.16 20 32 20

Správně zvolené mýdlo je pro mé děti opravdu hodně důležité – tím, že mají exém, se jim pokožka snadno a rychle vysušuje. Toto mýdlo krásně a svěže voní, obsahuje panthenol, olivový olej a vitamín E, právě tyto látky pak pokožku nevysušují, o čemž jsem se sama přesvědčila. Pokud mýdlo pro děti, toto je určitě dobrá volba. Opět bez parabenů, barviv, alkoholu a alergenů.

Bochko jemné tekuté mýdlo

Photo 08.03.16 20 31 55

Upřímně sama mám raději víc tekutá mýdla – už jen důvodu, že si je děti umí samy dávkovat a je to pro ně celkově snažší. Toto mýdlo obsahuje více glycerinu pro dlouhodobější hydrataci. Je ideální pro časté mytí rukou, což je pro děti fakt ideální. Vůně znatelná, příjemná – vhodná pro mýdlo:) Mýdlo zároveň pokožku chrání před škodlivými vnějšími vlivy. Opět jsem otestovala na svých dětech – mýdlo snesly zcela bez problémů a známek podráždění.

Bochko dětský tekutý prací prostředek 

Photo 08.03.16 20 31 32

Tento prací prostředek je vyvinutý speciálně pro citlivou dětskou pokožku, neobsahuje chemické bělící látky, barviva, ani fosfáty.  Je také 100% rozpustný ve vodě.  Přísady jsou navíc biologicky rozložitelné.
U svých dětí s exémem si dávám pozor také při výběru správného prostředku na praní – tento se mi osvědčil, i když – zatím nemám zkušenosti s extrémními skvrnami – třeba od čokolády, nebo kečupu. Každopádně, po vyprání prádlo hezky a příjemně voní, opět bez nějaké nežádoucí reakce na pokožku.

Otestovala jsem také produkty Lavanda, určené pro tělovou a vlasovu péči žen.

Photo 08.03.16 20 33 32

Lavanda šampon a kondicionér

Photo 08.03.16 20 33 43

Značka Lavena Cosmetics, která vyrábí jak produkty Bochko, tak Lavanda, je jedním z největších světových výrobců 100% čistého a 100% přírodního levandulového oleje.

Photo 08.03.16 20 33 48

Ten obsahují i produkty Lavanda – a krásně po něm voní. Šampon i kondicionér jsou dobré, po umytí jsou vlasy hezké a mají objem, patrné je i krásné a dlouhodobé provonění.
Já bohužel tím, že mám více mastné vlasy, jsem musela druhý den opět umýt, řekla bych tedy, že produkty jsou vhodnější spíše pro ty, kdo mají více suché vlasy.

Lavanda sprchový gel

Photo 08.03.16 20 33 56

Opět krásná, levandulová vůně, tak příjemná a uklidňující. Pokožka je po použití krásně jemná, provoněná a hydratovaná. Určitě super volba – navíc, cenově velmi dostupná:)

Lavanda tělové mléko

Photo 08.03.16 20 33 53

Další z příjemných levandulových produktů této značky. Vůně opět krásná, stejná, jako v případě vlasové péče – šamponu a kondicioneru a také stejná, jako u sprchového gelu.
Tělové mléko má dobrou, jemnou texturu a středně hutnou konzistenci, snadno se roztírá a aplikuje, pokožka jej okamžitě vstřebává. Dokonalé doplnění celé této levandulové řady!

Produkty můžete zakoupit přes eshop Lavena Cosmetics.

ODKAZ: LAVENA COSMETICS/web
ODKAZ: LAVENA COSMETICS/eshop

ODKAZ: LAVENA COSMETICS/facebook