Jak na Nový rok, tak po celý rok? Děkuji pěkně, raději ne:)

1. 1. 2017. Vítejte v Novém roce!!! A jak pak se dnes cítíte? Krásně, do růžova vyspinkaní? Hlavička nebolí?:) No, nebudu nás všechny „házet do jenoho pytle“, mluvím hlavně za sebe, ale jistě to má mnoho z Vás podobně. Nový rok je totiž den, kdy se necítíme – jak to říct hezky – prostě ve své kůži:)

ny1

Silvestrovská veselí totiž bývají bujará a divoká, což samozřejmě má své následky. A pokud už Vám není 18 (kdy můžete legálně popíjet alkohol, nicméně pojem kocovina ještě neznáte), rána bývají těžká. Už jen první otevření očí po prohýřené noci je téměř šok, hlava bolí jak střep, žaludek na vodě, make up rozmazaný po celém obličeji (jasně, na Silvestra si přece můžeme dovolit JEDNOU za rok jít spát neodlíčené), vedle leží polomrtvý chrápající přítel (manžel), každý pohyb je bolestivý a zvyšuje nevolnost. Navíc – začínáte si matně vzpomínat na události uplynulé noci:) Vy že jste tancovala na stole? Zpívala karaoke? Nebo hrála „svlékací flašku“? Pohádala jste se všemi, s kým to šlo? Aaa, vítejte v realitě, dostavila se morální kocovina. Znáte? Já ano:) A jak to přežít? Jde to:) Mám návod, ale praktikujte ho jen tento den a rozhodně ne – „PO CELÝ ROK“. S výše zmíněným přísloví, ať jde jeho vynálezce…někam:) Nicméně – já na to jdu vždy takto:

ny2

NEJDŘÍV PÁR TIPŮ pro příště – než vyrazíte na party:

1. Je důležité připravit se na náročné ráno už předem – nejlépe ještě před odchodem na akci. Udělejte všechny kroky, díky kterým zalehnete co nejrychleji do postele (ano, každá minuta dobrá:). To znamená – rozestelte si postel, připravte si pyžamo, velkou láhev vody na noční stolek, prášek proti bolesti hlavy taktéž na dosah – nejlépe takový, který nedráždí žaludek. Ideálně i něco malého k snědku.  Jo, kupte si zázvor a uvařte si dopředu nějakou polívečku, nejlépe vývar:) A hlavně, zbavte se na celý následující den dětí!!!:)

2. Před zahájením pitky se pořádně najezte. Ideálně něco víc mastnějšího. Tuk potáhne stěny žaludku, které jsou pak odolnější vůči alkoholu. Takže klidně řízky, žebra, zkrátka cokoliv, co rozhodně dietní není.

ny5

3. Dopředu se rozhodněte, co budete pít. Mix koktejlů, vodky, piva, vína Vás zítra akorát tak usmrtí:) Vyberte si jeden tip alkoholu a tomu buďte věrná – celý večer. Ideální je víno – nižší obsah alkoholu, nenadýmá a je z alkoholu v menší míře asi nejlepší. Doporučujeme – máme vyzkoušené VÍNO Z KOBYLÍ. Není po něm opravdu zle (otestovány vzorky Sauvignon, Muller Thurgar, Veltlínské zelené). Dobrá volba.

ny3

4. Jakmile se vrátíte domů – zásadní pravidlo zní: ať jste v jakémkoliv stavu, vždy najděte dost sil na to se odlíčit. Ráno to oceníte. Pokud půjdete spát namalované, ráno budete mít opuchlý obličej plný rozpitých líčidel a pokožka Vám to dá v následujících dnech pěkně „sežrat“. Takže odlíčit – i když je ten Silvestr a nějaká výjimka by neškodila. V tomto NE.

3. Přesun do postele – hodně se napijte, pootevřete okno – přísun kyslíku taky pomůže – zalehnout – pokud možno něco malého zkusit sníst, spát.

kocovna

RÁNO:

4. Ráno. Ono katastrofické ráno, o kterém píšu výše. První, co si uvědomíte, je šílená bolest hlavy. Sáhnout po prášku (Algifen, Paralen,Aulin…), zapít velkým množstvím vody, ležet, nevykonávat žádné zbytečné pohyby. Pokud to jde, pokusit se usnout.

5. Jakmile cítíte lehkou úlevu v podobě ustupující bolesti hlavy, zkuste velmi pomalu vstát. Pokud máte žaludek jako na vodě, zkuste kousek zázvoru, docela to pomáhá. Stačí nastrouhat do čaje. Opět – zkuste něco malého sníst, nic kyselého. Pro uklidnění žaludku je dobrá i trochu Coca Coly – doplní rychle cukr. Na kávu bacha, je kyselá, takže ne nalačno, navíc dehydratuje, nic moc pro Váš aktuální stav. Lepší nějaký bylinkový čaj – třeba heřmánek, na žaludek lepší.

6. Uklidnili jste žaludek, hlava tolik nebolí, přesto je Vám „pod psa“. Čas na polévku!!! Postaví Vás trochu na nohy. Zázraky nečekejte, zlepšení té bídy ale ano:) Polévka není a síla na to ji uvařit už vůbec ne? Tady je tip na super rychlou česnečku: rozetřete česnek se solí na talíř, přidejte pepř, trochu oleje a zalejte horkou vodou. Lepší než nic:)

7. Sprcha. Začít teplou, postupně ochazovat. Prokrví se kůže, mozek, opět jste na nejlepší cestě za normálním stavem.

8. Další krok se Vám asi moc líbit nebude, ale věřte, funguje. Oblečte se a zkuste se donutit jít chvíli ven. I kdybyste měli jen obejít dům, nebo ulici, pomůže to. Uvidíte, že jakmile se vrátíte domů, bude zase líp:)

9. Nezapomínejte pořád pít!!! Vaše tělo je po té alkoholické smršti totálně dehydratované, takže tekutiny fakt potřebujete. A pokud to jde, zkuste si jít opět lehnout a usnout. Probudíte se na tom mnohem líp:)

10. A na závěr – můj tip, který se právě mně osobně při kocovině nejlíp osvěčuje. Zní to možná hrozně, ale nejlepší lék je PIVO. Stačí malé pivo, popíjet po troškách, uvidíte, jak se Vám okamžitě uleví. Dodá Vám tekutiny, ionty a celkově Vaše tělo i mysl zklidní:)

Hlavně, nikdy si neslibujte „už nikdy nebudu pít“. Sami víte, že to nedodržíte:) Tak se dejte dokupy a přísloví „jak na Nový rok, tak po celý rok“ se jen vysmějte;)