Inspirace pro milovníky vína – kurzy Vinařské akademie!

Patříte k milovníkům vína? Věřím, že jich je mezi vámi spoustu! Jsme přece na Moravě, ve vinařské kraji s mnoha vinicemi a kouzelnými vinařstvími. Vinařská kultura má v moravské oblasti svou mnohaletou tradici, oblibu, spojuje se s ní turistika, gastronomické zážitky, degustace…zkrátka samé milé radosti. 
Víno, jeho pěstování, jednotlivé odrůdy, výroba…to vše je v mnoha ohledech velmi zajímavé, a to i pro nás, laiky, kteří se přímo ve vinařském světě nepohybujeme. 
Pokud byste se o vínu ovšem chtěli dozvědět více, ráda bych vám doporučila zajímavé kurzy, které pořádá Vinařská akademie ve Valticích! Kurzy jsou určené i široké veřejnosti a nebojte, nebude muset jen sedět v lavici, základem je praktická výuka! 
Čtěte dál a mimochodem, kurzy Vinařské akademie jsou i skvělým tipem na originální dárek!

Víno i vinařská kultura jsou krásné záležitosti, kterým je radost se věnovat, že? :)
Pokud toužíte ovšem po tom poznat víno, pěstování jednotlivých odrůd, ale třeba i výrobu více podrobně, mám pro vás velmi zajímavý tip!

Vinařská akademie ve Valticích totiž nabízí celou řadu kurzů, které jsou určené i široké veřejnosti.

Vinařská akademie Valtice se již téměř 30 let zaměřuje na oblast vzdělávání o vinařství – to umožňuje absolventům vedení degustace vín, obchody s vínem a nepochybně také sommeliérství.

Akademie pak pořádá i celou řadu kurzů s různým zaměřením, a to jak pro naprosté laiky v tomto oboru, tak i pro ty zkušenější – můžete absolvovat například prestižní kurz Sommelier – je nejstarším a nejprestižnějším kurzem Vinařské akademie. Kurzem vás provedou zkušení lektoři s dlouholetou praxí a akademickými zkušenostmi, kteří jsou špičkami ve svém oboru. Devítidenní kurz je zakončen písemnou a praktickou zkouškou.

Velmi oblíbený je pak také kurz Kadet, jedná se o víkendový kurz, který je zaměřen na pěstování révy vinné a nejpěstovanější odrůdy. Dále budete mít možnost otestovat si své smysly (chuť, čich, zrak) a ochutnat vady a choroby vína. Seznámíte se základy výroby vína a sommelierství. Teorie je navíc přenesena do praxe návštěvou vinice, výrobního podniku a degustací pod vedením technologa vybraného vinařství.

Zajímají vás světová vinařství a známé vinařské oblasti?
Pak je pro vás určený kurz Vinařství světa, kde jsou postupně probírány nejdůležitější vinařské země a regiony včetně ochutnávek cca 40 typických vín jednotlivých regionů. Absolvent tak dostane na jednom místě ucelenou představu o zvláštnostech a jedinečnostech různých vinařských koutů Země.

Pro pokročilé je pak určený i volně navazující kurz Speciální technologie, který se věnuje netradičním technologiím výroby vína – a to ať už těm nejstarším, či naopak moderním doplněný o degustace vín např. tokajské víno, portské, retsina, sherry, madeira, apod.

Určitě se nemusíte bát, že kurzy jsou jen „nudnou teorií“, kdy musíte sedět hodiny v lavici. Naopak!
Základem je praktická výuka. Takže se máte na co těšit!

Jak jsem zmínila, všechny kurzy je možné věnovat formou dárkových poukazů, které jistě potěší každého milovníka vína – takový originální dárek jistě zaujme!
Určitě nemusím připomínat, že Vánoce se blíží! :)

ODKAZ: VINAŘSKÁ AKADEMIE / web
ODKAZ: VINAŘSKÁ AKADEMIE / facebook
ODKAZ: VINAŘSKÁ AKADEMIE / instagram