Cool People of Brno: Mgr. Jaroslav Kaleta – BRuNO Family Park

Mám pro Vás další díl rubriky „Cool People of Brno“, kdy Vám představuji zajímavé osobnosti z Brna. Jednou z nich je bezesporu i  Mgr. Jaroslav Kaleta, generální ředitel nově otevřeného family parku BRuNO. V rozhovoru se o tomto jedinečném místě dozvíte spoustu zajímavých informací – tak čtěte:)

DSC_0733

Dobrý den, pane Kaleto, předem děkuji za zodpovězení otázek. V listopadu se v Brně otevřel nový zábavní park pro celou rodinu – BRuNO. Prozraďte nám, z pozice generálního ředitele tohoto centra, v čem je BRuNO jedinečné a čím se liší od běžných herních parků pro děti, které v Brně rovněž najdeme?
Náš family park je jedinečný především atrakcemi, které v jiných centrech nenajdete. Hlavním důvodem této jedinečnosti je možnost přizpůsobení. Zatímco jiná centra se přizpůsobují prostoru, do kterého jsou postavena – bývalé haly nebo již postavené budovy – BRuNO je přizpůsobeno atrakcím, které jsou uvnitř něj. Proto můžete jít obdivovat Brno z vyhlídky s názvem Čapí oko, proto si můžete zalézt do temných chodeb zvaných Podzemní nory.

Photo-27.11.15-9-33-50-e1449570609215-467x623

Co je hlavní pointou, myšlenkou, tohoto parku? Mnoho atrakcí je pojmenovaných názvy z říše zvířat, maskotem je čáp… Proč?
Hlavní myšlenkou centra je aktivní a kvalitní trávení volného času dětí i celých rodin. V našem centru vidíte všechny děti i mnohé rodiče, jak si spontánně hrají, běhají, baví se, zkrátka si to u nás užívají. To, že si u nás mohou zdravě pochutnat na čerstvém jídle v brasserii Zobka nebo také od března v restauraci Hnízdo, to, že si mohou něco vytvořit a naučit se v kreativních dílnách nebo, že si u nás užijí narozeninovou oslavu s kamarády, to už jsou bonusy navíc, kterými doplňujeme volnočasovou nabídku.

Photo-27.11.15-9-41-02-e1449570568847-467x623

A k maskotovi – čáp Bruno byl vybrán záměrně. Jednak není až tak typickým zvířátkem, které by mohlo reprezentovat hodnoty firmy, jednak je historicky lidmi dobře vnímán – čáp je ochránce rodiny a rodinných hodnot. Názvy atrakcí byl poté logický krok, abychom dětem ukázali něco z přírody a učili je o přírodě.

12342512_1269475456411217_1235277942778430479_n

Některé z atrakcí mají opravdu velmi netradiční jména:) Proč např. „tenké střevo“, „pavoučí komín“, „kloaka“…?
Chceme být netradiční celým svým pojetím, proto také motto celého parku: „žijeme úsměvem“. Tradiční v naší zemi je mít blbou náladu a nadávat na všechno kolem, samozřejmě, to neplatí pro každého. My se chceme usmívat a úsměvem „nakazit“ co nejvíce lidí kolem. Snad se nám to i daří…

kloaka

Názvy atrakcí většinou vychází z kombinace tvaru, využití atrakce a také její podobnosti ve zvířecí říší. Název „tenké střevo“ – dlouhý zakroucený tobogán, název „pavoučí komín“ – třípatrová atrakce propletená lany, kterými lze lozit nahoru a dolů jako pavouk, název „kloaka“ – to je specialita, o které jsme dlouho debatovali – kratší zakroucený tobogán – má souvislost s ptačími orgány a tenkým střevem a vzbudí u dítěte zvědavost, o co se jedná – spontánní potřeba učení.

komin

Kolik atrakcí mohou děti i dospělí v parku BRuNO využivat?
V parku se nachází přes 40 atrakcí, většinu z nich mohou využívat jak děti tak i dospělí.

Je zde nějaké věkové omezení pro využívání atrakcí? Najdou zde nějaké vyžití i ty nejmenší děti, v batolecím věku?
U některých jsou věková nebo váhová omezení (například lodičky jsou pouze do 50 kg). Nejmenší děti využívají oddělení Mláďata – pouze pro děti do 4 let.

Photo-27.11.15-10-45-26-e1449570397977-467x623

Všimla jsem si, že mnoho atrakcí je „zavěšeno“ ve vzduchu, děti mohou prolézat nejrůznějšími tunely – jsou všechny tyto atrakce opravdu dobře zabezpečené i pro větší zátěž – např. při využívání dospělými?
Ano, to je také unikátnost našeho centra. Tyto atrakce – lanové žebříky, mosty, ptačí budky, ptačí přelet – jsou bezpečné, splňují všechny evropské, tedy i české normy a mají potřebné certifikáty. Dimenzovány byly opravdu i na dospělé návštěvníky, proto mohou své zážitky sdílet celé rodiny společně.

opici

Photo-27.11.15-11-02-51-e1449570340747-467x623

Kromě atrakcí, jaké další služby a aktivity BRuNO family park nabízí?
Návštěvníci využívají kvalitní občerstvení v brasserii Zobka, kde se snažíme vařit zdravě z čerstvých surovin a hlavně chutně. Od 1. března otevíráme restauraci Hnízdo, která má samostatný vchod, takže ji mohou využívat i hosté, kteří nechtějí jít do herního centra.

vitrina

vitrina2

Oblíbené začínají být také narozeninové místnosti, kde nabízíme několik typů oslav. Děti si mohou vybrat z 5 různých místností – Cirkus, Princezny, Les, Formule nebo Vesmír. Program oslavy poté přizpůsobujeme individuálním požadavkům.

Začátkem února otevíráme celosvětový řetězec zdravého cvičení dětí The Little Gym. Po pobočkách v Praze a Ostravě je tento koncept také konečně v Brně. Zájemci o tento pohybový program mají možnost si vyzkoušet cvičení nejdříve zdarma na zkušební lekci.

No a v únoru začínáme s pravidelnými volnočasovými kroužky ve třech kreativních dílnách – Ateliér, Studio a Show – jejich zaměření je výtvarné, multimediální a výchovně dramatické. Děti se něco naučí novým věcem a navíc rozvinou svou fantazii.

Jaké jsou v parku BRuNO ceny vstupného?
Ve všedním dni, tedy od pondělí do čtvrtku, zaplatíte za dítě 250 Kč, od pátku do neděle a ve svátek 300 Kč. Do oddělení Mláďata (děti do 4 r.) je vstupné 200 Kč. Délka návštěvy je časově neomezená, záleží tedy jen na lidech, za jak dlouho se dokáží unavit. Skupiny nad 15 dětí mohou využít skupinových slev.

Centrum je otevřeno teprve krátce – plánujete zde ještě nějaké rozšíření služeb, případně nějaké novinky, které by mohly čtenáře zajímat?
Hlavní novinky jsem již zmiňoval – je to pohybový program pro děti The Little Gym, otevření restaurace Hnízdo s posezením na terase, volnočasové kroužky. Na prázdniny chystáme příměstské tábory a průběžně budeme představovat nové atrakce. Další novinky vznikají na základě požadavků našich návštěvníků. Fantazii se u nás opravdu meze nekladou.

Děkuji Vám za rozhovor

ODKAZ: BRuNO FAMILY PARK/web
ODKAZ: BRuNO FAMILY PARK/facebook