Braňte se rakovině kůže! Akce SKINCHECKER v Brně!

Rakovina kůže. Bohužel, toto spojení je v dnešní době slyšet čím dál častěji. A rozhodně není dobré jej brát na lehkou váhu. Myslíte také na prevenci?

v_main

Co si vzpomínám, ještě tak před deseti lety se o rakovině kůže tolik nemluvilo, jako dnes. Ovšem, situace se bohužel horší a lidí s tímto agresivním a bohužel v mnoha případech i smrtelným onemocněním přibývá. Přitom stačí relativně málo – myslet na prevenci.

Trend hezké, opálené pokožky je ovšem stále „v kurzu“ – což si bohužel často vybírá „svoji daň“. Dlouhý pobyt na sluníčku, solária, nepoužívání ochranných opalovacích krémů…to vše jsou fakta, která vzniku rakoviny kůže napomáhají. Hned na úvod – je dobré vědět, že opalování, ať už přímo na sluníčku, nebo v soláriích, rozhodně ZDRAVÉ NENÍ.

Pokud už si chceme nějakou chvíli na sluníčku užít, musíme se mazat krémy s faktorem – právě to zmírňuje riziko vzniku melanomu (rakoviny kůže). 

A kromě toho – jak už jsem uvedla výše, je dobré myslet na prevenci a alespoň jednou za rok zajít za dermatologem a nechat si zkontrolovat mateřská znaménka. Ruku na srdce – kdo z Vás to děláte?

skin2

Všeobecně platí, že většina lidí na celém světě má slunce ráda a užívá si jej. Slunce je však známo svým paradoxním působením. Na jedné straně nám dodává energii a věříme, že díky opálení vypadáme zdravě, na straně druhé ale panuje široce rozšířené uvědomění si skutečnosti, že se sluneční expozicí jsou spojena rizika a nebezpečí. 88 % z nás si uvědomuje nebezpečí slunce, pokud jsme mu vystaveni bez ochrany.

skin7

Prevenci tedy rozhodně není dobré podceňovat. Můžete si jí totiž opravdu doslova zachránit život – pokud je rakovina kůže diagnostikována včas, je 90% melanonu účinně léčitelných.

skin5

Proto bych Vás moc ráda pozvala také na jednu akci, kterou pořádá značka La Roche-Posay ve spolupráci s Chytrou lékarnou. Jejich akce „SKINCHECKER“ má totiž upozornit na riziko vzniku rakoviny kůže a také – nabídne zájemcům zdarma vyšetření mateřských znamének dermatologem. Tato akce probíhá na mnoha místech republiky a jednou ze „zastávek“ bude také Brno – a to 18. a 19. května, na nám. Svobody. Akce tu bude po oba dny od 9. do 18. hodiny.

skin1

La Roche-Posay přichází s jednoduchou memotechnickou pomůckou ABCDE, navrženou a široce podporovanou dermatology z celého světa, a nabízí Skincheckerům pětibodovou metodu, jak rychle identifikovat potenciální problém, a dodává jim odvahu, aby co nejdříve vyhledali dermatologa.  Mimochodem, tuto metodu se budete mít možnost naučit právě i na zmiňované akci na nám. Svobody, 18. a 19. května. Metodu ABCDE pak můžete „aplikovat“ i na členy své rodiny – zkrátka, můžete šířit dál osvětu.
Metodu ABCDE si pak můžete také stáhnout ZDE.

18. a 19. května tedy budete mít možnost nechat se na nám. Svobody zdarma vyšetřit a zároveň se tu můžete dozvědět o prevenci rakoviny kůže více.

Já sama jsem se této akce zúčastnila už loni a věřte mi, stojí to za tu malou chvíli Vašeho času. Opravdu.:)

Photo 09.05.16 21 26 46

ODKAZ: SKINCHECKER/web

ODKAZ: AKCE SKINCHECKER V BRNĚ/událost na facebooku

ODKAZ: CHYTRÁ LÉKÁRNA/web, facebook

ODKAZ: LA ROCHE-POSAY/web, facebook