Rozhovor: Jan Bedřich, tiskový mluvčí Zoo Brno

Brněnská zoologická zahrada píše další kapitolu svého úspěšného chovu ledních medvědů. Do zoo totiž nedávno dorazily dvě mladé lední medvědice z Dánska, které se postupně zabydlují ve zmodernizovaném a zrekonstruovaném výběhu. Díky jejich příjezdu má nyní Zoo Brno celkem pět ledních medvědic a na podzim tohoto roku počítá i s příchodem dvou samců. V té době tak bude brněnská Zoo chovat nejvyšší počet ledních medvědů v rámci celé Evropy.
Jaké jsou s ledními medvědy v Zoo plány? Budeme se moci těšit také na medvíďata – plánuje se další odchov? A proč musí medvědice Elsa a Anna Zoo opustit? Na to i další otázky související s chovem ledních medvědů jsem se zeptala pana Jana Bedřicha, tiskového mluvčí brněnské Zoo.

 

Rozhovor mám pro vás ve formě videa, můžete si ho poslechnout:

ODKAZ: ZOO BRNO / web
ODKAZ: ZOO BRNO / facebook
ODKAZ: ZOO BRNO / instagram