5 mých tipů, jak být fit!

Vypadá to, že je zima konečně za námi… Jak se cítíte, po tom náročném období? Já mám radost z prvních slunečních paprsků a z teplých dnů, které mě doslova nabíjí energíí. Ovšem, co si budeme povídat, zima mě taky dost vyčerpala… 

…celkově první tři měsíce každého roku jsou pro mě celkem špatné, hlavně tedy, co se týká zdraví. Prosinec je asi pro většinu z nás šílený měsíc, který nám dá zabrat a nevím, jak Vy, ale já jeho „následky“ dost intenzivně pociťuji i v lednu, únoru a březnu, kdy mě většinou skolí nějaká ta nemoc.

Před dvěma lety jsem na tom byla dokonce tak bledě, že jsem během těchto třech měsíců brala celkem 4x antibiotka – střídaly se angíny a záněty dutin a bylo to teda fakt něco…:( Navíc, já si nějaký ten „komfort“ marodění moc dovolit nemůžu, mám doma dvě malé děti, o které se musím starat a ležení v posteli je pro mě opravdu dost „čára přes rozpočet“.

Od té doby jsem si řekla, že pro své zdraví opravdu budu dělat maximum, protože až když je člověk takto moc nemocný, tak si uvědomí, co pro něj zdraví znamená. Pročetla jsem spoustu tipů na internetu, prokonzultovala vše i s lékaři a začala jsem svoji imunitu razantně „řešit“.
Musím říct, že se situace hodně zlepšila – a já si osvojila několik věcí a zásad, kterých se držím a hlavně, kterým věřím. Ráda Vám je tady, na blogu, představím – třeba najdete inspiraci!:)

Co udělám hned po probuzení? Vypiju půl litru vlažné vody s vymačkanou citronovou šťávou. Jednoduchá a velmi účinná věc! Voda s citronem má antiseptické účinky, neutralizuje překyselní organismu, dodá vitamín C, nastartuje trávení, posiluje játra, je účinná proti pálení žáhy. Zkuste taky!:)lemon

zdroj fotky: pinterest.com

Věřím v přírodní sílu některých potravin. Jím každý den hodně zeleniny a přes zimu jsem si do jídelníčku pravidelně zařadila různá jídla z hlívy ústřičné, jím také hodně čerstvého špenátu, nedám dopustit na účinky česneku a také miluji brokolici. Vůbec brokolici můžu jíst v jakékoliv podobě, je vynikající. Mimochodem – skvělá je i ve „sladké podobě“ – třeba coby kokosovo – brokolicová tyčinka, kterou miluju a  je pro mě ideální volbou ke snídani, když si nestíhám nic jiného připravit. Mají ji v Chiquita fruit baru ve Vaňkovce.

Photo 11.03.16 11 13 26

Do Chiquita fruit baru chodím také pravidelně na zdravé freshe, které miluju – jsou pro mě další kvalitním zdrojem vitamínů. „Ujíždím“ si hlavně na těch zelených, které obsahují špenát. I když na první pohled možná moc „vábně“ nevypadají, jsou dokonalé, chutnají naprosto perfektně! Navíc – nejsou slazené a neobsahují kromě ovoce, případně zeleniny, nic jiného. Uričtě super věc pro nakopnutí imunity!

Photo 28.02.16 15 43 07

Čas od času si také detoxikuji organismus. Na tato témata najdete na internetu spoustu návodů a tipů, já mám skvělou zkušenost buď s Enterosgelem, nebo s produktem jménem Křemelina. Jedná se o křemíkový prášek, který na sebe váže nečistoty, chemikálie, ale také parazity a dokáže je vyloučit z těla pryč.

Photo-09.01.16-10-42-43-623x623

Vitamíny. Na trhu jich je dnes tolik, že je opravdu velmi těžké se v té obrovské nabídce vyznat. Navíc, když víte, že kromě vitamínů Vaše tělo potřebuje také minerály, antioxidanty, stopové prvky a další důležité látky (a možná ani přesně netušíte, jaké).

Narazila jsem na značku Pravá já, která nabízí ucelený komplex všech potřebných látek – tedy vitamínů, anitoxidantů, minerálů…pro nás ženy. Navíc – produkty jsou rozdělené a speciálně nakombinované pro ženy různých věkových kategorií, kdy se požadavky na tyto látky s věkem liší.

Tyto produkty neobsahují žadné oxidy a uhličitany, které se hůře vstřebávají – vše jsou citrátové nejdražší formy. Hodnoty živin jsou navíc naprosto optimální, dle posledních zahraničních výzkumů. Krabička obsahuje celkem 4 balení s vitamíny, minerály, živinami a antioxidanty, které jsou nakombinované přesně pro Vaši věkovou skupinu. Balení navíc obsahuje průvodní dopis s informacemi, jak vše užívat. Na balení samozřejmě nechybí údaje o složení.

Na více informací o těchto produktech se můžete podívat na web www.pravaja.cz, kde si zároveň můžete tyto vitamínové doplňky také objednat.

Photo-15.11.15-21-53-51-623x623-623x623

Photo-15.11.15-21-52-54-623x623-623x623