Téma: jak si udržet krásné letní opálení?

Tak a máme po létě! Upřímně, i když bylo to letošní skutečně pořádně horké, bude mi chybět. A nejen slunečné počasí, ale i koupání, dlouhé letní večery, nebo snědá, opálená pokožka… I když – víte, že si opálenou pleť můžete udržet, a to tak dlouho, jak si budete přát? Jak? Opalováním v soláriu! Jak často chodit, aby vaše pokožka stále vypadala jako po návratu z dovolené? Jaká intenzita a čas opalování v solárku je vhodná a hlavně, zdravá? Na to i na mnohé jiné zajímavé věci jsem se zeptala pana Staška z brněnského solárního studia Sun City na České… Čtěte dál! :)

I já se nedávno vrátila z dovolené, s krásně snědým opálením – a co vám budu povídat, i mně se snědý tón pokožky líbí a nerada o něj přijdu.
Když jsem v létě v solárním studiu Sun City na České testovala Collarium, speciální solárium, které jednak opaluje, ale pleť i zpevňuje a podporuje přirozenou tvorbu kolagenu (více v mé recenzi ZDE), dozvěděla jsem se zde, že si opálení, které jste získali, můžete snadno udržovat. Jak? Stačí jednou za čas zajít do solárka! Tento fakt mě velmi zaujal a rozhodla jsem se, že si tak sama zkusím svoje letní opálení udržet – a to jak nejdéle to půjde. Jak tedy postupovat, pokud si chcete krásně snědou pokožku udržet?

Zeptala jsem se na to pana Staška ze solárního studia Sun City na České – a zjistila jsem zajímavé informace, o které se s vámi ráda podělím – myslím, že by se mohly hodit i vám… :)

Pane Stašku, je pravda, že si opálení, které jsme získali – třeba na letní dovolené – můžeme díky návštěvě solária udržet?
Ano, určitě. Sluníčko a solárium jsou v obou případech zdrojem UV záření, které nás opaluje. Tudíž pokud se krásně opálíte na dovolené, soláriem určitě můžete následně vaše krásné opálení udržovat. V ideálním případě by jste se měla na soláriu před dovolenou připravit a vytvořit si lehký odstín, který na dovolené poslouží jako přirozená ochrana proti slunci a pomůže vám, společně s opalovacím krémem s faktorem, proti spálení.

A s jakou intenzitou a jak dlouho se opalovat? Poradí každému z klientů individuálně dle jeho potřeb zaměstnanci v soláriu?
Každý člověk se opaluje jinak a tak je nutné určovat individuálně dávku UV záření. Vše záleží na fototypu vaší kůže a samozřejmě na síle solária, které používáme. Každý z našich zaměstnanců je specialista na tuto problematiku a každého klienta si vyzpovídá cílenými otázkami na zjištění fototypu. Podle toho potom vypracuje opalovací program každému klientovi na míru.

Liší se nějak opálení (např. jeho barva, odstín), které jsme získali ze sluníčka a v soláriu?
Výsledná barva a odstín je vždy závislý na genetice daného jedince i na okolnostech při opalování. Může být ale i ovlivněn například prostředky na opalování, jako jsou krémy s přídavky bronzrů, nebo doplňky stravy, jako je třeba betakaroten. Ale hlavní roli hraje genetika .

Jaký druh opalování – buď ze sluníčka, nebo ze solária – je pro naši pokožku zdravější?
Při opalování je důležité rozumět tomu, že nás opaluje UV záření, které je, z fyzikálního hlediska, jednoho druhu a je jedno, z jakého zdroje na nás svítí. Důležitější ovšem je dávka, kterou dostaneme jako celek za den. Při překročení maximální dávky, která je individuální, dochází ke spálení kůže. Spálení kůže je tedy to, co bychom měli řešit jako zdraví nebezpečné. Proto je důležité při opalování dodržovat pravidla související s fototypem vaší kůže. S tím vám, jak jsem již podotkl, samozřejmě poradíme u nás ve studiu.

Jak jsem se dozvěděla, opalování v soláriu také doplňuje tolik potřebný vitamín D, jehož nedostatkem velká část populace trpí. Jak často bychom měli do solária chodit, abychom si právě vitamín D doplňovali?
Nedostatek vitamínu D je opravdu velký problém současnosti. Většina lidí ani netuší , že se jich tento problém týká. Někteří odborníci Světové zdravotnické organizace  dokonce mluví o epidemii nedostatku vitamínu D v populaci. Souvisí s ním velké zdravotní problémy jako jsou např. kardiovaskulární onemocnění, některé druhy rakovin, deprese, špatné fungování imunitního systému a spousta dalších.  Pravidelné vystavování se slunečním paprskům a nebo soláriu je ideální prevencí nedostatku vitamínu D. Na doplnění tohoto supervitamínu stačí velmi lehké a pravidelné opalování, jedna nebo dvě návštěvy týdně, samozřejmě bez spálení, pod kontrolou specialistů.

Vyžaduje pokožka po opalování v soláriu nějakou specifickou péči?
O kůži je nutné se denně starat a při zvýšeném opalování je nutné kůži dopřát zvýšenou hydrataci a výživu. Ideálně kvalitními přípravky po opalování jako extra péči.

A na závěr – jak ve Vašem solárním studiu probíhá konzultace, příprava na opalování, s nově příchozím klientem?
Každý klient projde krátkým pohovorem, při kterém se ho specialista zeptá na jeho reakce na UV záření například při dovolené, nebo reakce kůže při prvním opalování po zimě. Podle odpovědí určíme fototyp a následně zvolíme správnou intenzitu pro první opalování. Klient potom každou návštěvu konzultuje s naším týmem návštěvy předešlé a podle nich se dále upravuje celý opalovací program. Klient je tedy celou dobu opalovací kůry pod kontrolou, aby nedošlo ke spálení kůže.

Musí se klienti do Vašeho studia na České předem objednávat?
Objednávat se nemus , naše studio je největší studio v Brně a tím pádem jsou čekací doby minimální i bez objednání.

Děkuji Vám za rozhovor.

Já jsem se rozhodla, že si svoje letní opálení udržím – právě díky soláriu. A co vy, nezkusíte to také? :)

Solární studio Sun City najdete na České 9.

ODKAZ: SOLÁRNÍ STUDIO SUN CITY ČESKÁ / web
ODKAZ: SOLÁRNÍ STUDIO SUN CITY ČESKÁ / facebook