Originální rande v Brně? Zkuste moje tipy

Chystáte se na rande v Brně a chtěli byste toho druhého překvapit nezapomenutelným zážitkem? Nebo minimálně vyrazit na originální místo, které podpoří dobrou atmosféru na schůzce? Brno je plné zajímavých, romantických i zábavných míst, na které můžete vyrazit – vybrala jsem pro vás 6 z nich.

Velká Klajdovka aka Brněnský Hollywood

Někdy není třeba rande komplikovat. Pokud chcete ochutnat atmosféru amerického filmu, můžete vyjet autem až na vrchol Velké Klajdovky v brněnské Líšni. Ze dobrého počasí je odtud vidět až stovky kilometrů daleko. Můžete například spatřit nejvyšší horu Dolního Rakouska, Schneeberg v Alpách. Na Klajdovce se nachází i dobrá restaurace, případně si můžete v letních měsících udělat piknik. Večer pak připravte notebook s pořádným americkým trhákem a udělejte si soukromé letní kino.

Na rande na pivo..nebo do piva?

Klasické wellness salony a masážní centra jsou v Brně téměř na každém kroku. Pokud ale chcete wellness zážitek na rande posunout na novou úroveň, vyzkoušejte společnou koupel v pivu. Takzvané pivní lázně jsou v Brně dostupné na několika místech. Užít si můžete netradiční procedury spojené s oblíbeným nápojem, ale samozřejmě si ho vychutnat i tradičním způsobem, to k tomu patří. Jen si předem zjistěte, zda váš protějšek má k pivu kladný vztah, na první rande hned koupel v pivu nedoporučujeme.

Dobrodružství na Brněnské přehradě

Brněnská přehrada je ideálním místem pro sportovně laděné rande. Můžete vyrazit na brusle či kola kolem přehrady, případně si pronajmout loď a vyrazit na projížďku. Pro více adrenalinový zážitek je možné zkusit flyboarding, který je v letních měsících na přehradě provozován. Na to, abyste se “prolétli” na vodních tryskách nad hladinou nemusíte nic umět ani se dopředu připravovat. Chce to jen trochu odvahy alespoň průměrnou fyzičku. Takové dobrodružné rande už je zkouškou pro budoucnost vztahu.

Pánský splněný sen

Blízký Masarykův okruh láká milovníky rychlých aut a závodů. Takový zážitek s vůní benzínu a spálených gum potěší zejména pány, kteří o závodních autech sní od dětství. Pokud chcete splnit sen, můžete se vydat na okruh a užít si reálnou projížďku supersporťákem. Třeba rudým Ferrari. Nebo žlutým Lamborghini. Že to zní jako klišé? Řekněte to tomu malému klukovi, který je v každém muži schovaný.

Pro speciální příležitost

O úplně jiný pohled na Brno se ovšem nejlépe postará let v letadle či balónu. V obou případech můžete letět společně s vaším partnerem či partnerkou, takže si můžete užít netradiční rande ve vzduchu a oslavit tak třeba výročí nebo dokonce zážitek v oblacích využít pro velmi originální žádost o ruku. V případě letu balónem se můžete navíc domluvit na speciálním místě výstupu, takže vaše rande může pokračovat například v dobré restauraci.

Ty nejlepší podniky na rande v Brně

Brno je plné nejrůznějších restaurací, kaváren a barů. Které ale stojí za návštěvu? A které jsou výborným místem právě pro originální rande?

  • Pro romantiky: Hradní restaurace na Špilberku je ideálním místem pro degustaci vína, které může předcházet krásná procházka po hradě či přilehlém parku.
  • Kamenná čtvrť na Červeném vrchu je výborný cíl pro milovníky piva a drobných hospůdek. Na “Kamenku” vyrazte s uměleckou nebo bohémskou duší.
  • Na rande s gurmánem? Pro opravdu výjimečný kulinářský zážitek se můžete zastavit na Běhounské v Element Restaurantu. Ochutnáte světovou kuchyni na světové úrovni.
  • Bar, který neexistuje nebo 4 Pokoje jsou vyhlášené podniky se skvělou atmosférou, výbornými drinky a podle denní doby i dobrotami z bistra. Sem vyrazte na drink s kýmkoliv, zážitek bude takový, jaký si ho uděláte (a kolik skvělých drinků si dáte).