Nutná výbava na léto!

Léto, stejně jako každý roční období, vyžaduje věci, které byste rozhodně neměli podceňovat a které prostě nutně musíte mít.

Jaké to jsou? Bez nových šatů, balerínek, nebo plážové tašky, se v klidu obejdete. Ovšem, co by Vám určitě na letní sezónu nemělo chybět – jsou super plavky a hlavně, dobrej opalovací krém. Bez toho to totiž fakt nejde.

Photo 20.06.15 19 30 51

Co se týká plavek – tak my fandíme značce RELLECIGA. Jejich plavky totiž nepostrádají zaručeně originální desing, jsou zatraceně sexy a sluší vlastně každé postavě. Stačí si vybrat ten správný střich. Plavky RELLECIGA jsme Vám už u nás na blogu představily, víc si můžete přečíst ZDE.

ODKAZ: RELLECIGA/web/eshop, RELLECIGA/facebook

A teď k „opalováku“. No, když budu k Vám upřímná –  péči o pokožku krémem s faktorem jsem dlouhou dobu neřešila. Mám dobrý fototyp pleti, vlastně jsem se nikdy nespálila, takže jsem se krémy nikdy moc nezabývala. Což byla ovšem obrovská chyba a já doufám, že se mi tohle podceňování jednou nevymstí. Až s příchodem dětí jsem začala dbát v tomto směru i na sebe, protože jsem si – díky dětem – zjistila, jak je vlastně opalování nezdravé. Takže, moje sáhodlouhé vylehávání v létě na sluníčku skončilo a na řadu přišla (konečně) péče s opalovacími krémy.

Vyzkoušela jsem celou řadu krémů s faktorem – a můj poslední objev v tomto směru jsou dva super „opalováky“ od značky MATIS PARIS, které Vám musím představit.

Proč je vlastně tak důležité používat krém na opalovaní s vysokým faktorem?

Opalování – ač to tak už v dnešní době nevypadá – byla přirozená sebeobranná reakce lidské pokožky před slunečním zářením. Vlivem UV záření se melanocyty v epidermu mění v melaninové pigmenty sloužící jako organické filtry pohlcující sluneční paprsky. V důsledku oslabení ozónové vrstvy k nám proniká stále víc negativních složek slunečního záření a přirozený ochranný systém pokožky přestává dostačovat.
Proto je třeba – s ohledem k fototypu (snášenlivosti organismu vůči slunečnímu záření), věku a zdravotnímu stavu – volit vždy vhodné ochranné přípravky. Ideální je, pokud kromě ochrany poskytují i další ošetření, jako je hydratace, ochrana DNA buněk, výživa a obrana proti předčasnému stárnutí pleti.

matis

Já jsem od MATIS PARIS otestovala dva produkty, které Vám můžu jen doporučit!

1. SUN PROTECTION MILK, SPF 30

Photo 20.06.15 19 32 25

Vzhledem k tomu, že mám poměrně dobrý fototyp pleti a spálení „do ruda“ se mě nikdy netýkalo, používám krémy na tělo s ochranným faktorem 30, což mi přijde zcela dostačující.
Tento krém je fajn také pro ty, co už nějaký základ opálení mají – a přesto se nechtějí spálit. Krém nabízí dvojí ochranu díky kombinaci UVA a UVB filtrů – můžete si být jistí, že s použitím tohoto přípravku pro sebe děláte opravdu maximum.

Krém se perfektně aplikuje, není příliš hutný – jak je tomu u některých opalovacích krému (což mi právě vadí). Má lehounkou texturu a moc příjemnou vůni. Takže si jeho používání opravdu užijete více smysly:)

Kromě ochrany pokožky proti spálení Vám ténto krém poskytne také hydrataci, bojuje s předčasným spálením, navíc obsahuje aktivátor pro pozvolné a rovnoměrné opálení.

Zajímavou složkou krému je Antileukine 6®: výtažek z hnědých řas Laminaria Ochroleuca, nazývaných také „zlaté řasy“, a to díky své neuvěřitelně žluté barvě. Působí v jádru buněk, chrání DNA a udržuje základní strukturu buněčných komponentů pokožky. Napomáhá zpomalovat stárnutí způsobené opalováním.

2. SUN PROTECTION CREAM SPF 50 FOR FACE

Photo 20.06.15 19 32 46

I v případě dobrého fototypu ovšem používám na obličej krémy s mnohem vyšším faktorem, nejlépe s SPF 50. Je to právě obličej, kde se ukazují nehezké příznaky předčasného stárnutí jako první, proto bychom měli dbát o obličej na prvním místě. Od MATIS PARIS jsem tedy zvolila právě krém s ochranným faktorem 50.

Krém opět obsahuje filtry UVA i UVB, takže je ochrana opravdu 100%. Jeho další složky zamezují předčasnému stárnutí, pokožku také hydratují a zjemňují. Chladivá textura krému pleť zvláčňuje, konzistence je velmi jemná, nemastná. Krém se dobře aplikuje, nezanechává „bílé stopy“, jako jiné opalovací přípravky a na obličeji se dobře vstřebává. Vůně je opět nádherná, jemná, ovocno-květinová, věřím, že se musí líbít každému:)

Protection Cream SPF 50 for Face

Sluneční krém nejvyšší ochrany na obličej se SPF 50 je nezbytným přípravkem pro péči o světlý typ pokožky se sklony k rychlému spálení se. Speciálně vyvinutý a velmi účinný krém chrání proti UVA a UVB záření a zároveň i proti předčasnému stárnutí. Chladivá textura pokožku zvláčňuje, zjemňuje a chrání. Lehký a sametově hebký nemastný krém se rychle vstřebává a nezanechává na pleti neestetické bílé stopy. Celou aplikaci navíc zpříjemňuje jemná, ovocně květinová vůně příznačná pro linii Réponse Soleil.

Krém obsahuje Glycerin, který zjemňuje pokožku a zároveň zabraňuje dehydrataci a hydratační polysacharidy získané pomocí biotechnologických postupů zaručují dvojí hydratační účinek – okamžitý i dlouhodobý.

 

Kosmetiku Matis Paris zakoupíte v parfumeriích FAnn.

ODKAZ: E-SHOP/FANN
ODKAZ: MATIS PARIS/WEB

sun skupina