Na co myslet při přípravě silvestrovského večírku?

Konec roku se neúprosně blíží a do toho nového je potřeba vstoupit ve velkém stylu. Plánujete silvestrovský večírek? Poradíme vám, na co myslet, abyste si před hosty neutrhli ostudu.

1.    Pohoštění je základ

Žádná párty se neobejde bez dobrého pití a jídla. Zatímco ke Štědrému dni patří plnohodnotná večeře, na Silvestra se hodí spíše jednoduché chuťovky, jinak známé jako kanapky. Kromě klasické veky s pomazánkou nachystejte i jiné, originálnější občerstvení – určitě zabodujete například s:

  • lososovými jednohubkami,
  • masovými párty kuličkami,
  • salátem caprese na špejli,
  • minipizzami,
  • jarními závitky.

Kuchyně není zrovna vaše parketa? Zajistěte si profesionální catering v Brně.

2.    Vymyslete téma

Na Silvestra není třeba držet se při zemi. V módě jsou tematické večery, které samy o sobě dodají večírku šmrnc. Připište na pozvánky, ať se hosté obléknou v duchu 20. let, podle vašeho oblíbeného filmu nebo jako na Halloween. Možností je celá řada.

3.    Dekorujte

Vánoční výzdoba, které se každý rok zbavujete až na Valentýna, je určitě fajn, ale na silvestrovský večer možná až moc konzervativní. Betlémy a kulaté ozdoby vyměňte za blikající světýlka, neonové pásky a další dekorace, které se budou hodit k tematickému večeru.

4.    Sestavte playlist

Hudba může sloužit jako hlavní atrakce večera nebo jen jako příjemná kulisa v pozadí. V každém případě si předem připravte playlist. Typ hudby volte podle toho, co se líbí hostům. Vyhněte se ale přílišnému kombinování jednotlivých žánrů. Pokud si nejste jisti, neexperimentujte a držte se klasiky, kterou zná každý.

5.    Nepodceňte zábavu

Sebelíp připravený večírek bez zábavy bude stát za starou belu. Nespoléhejte na to, že se konverzace rozproudí sama. Připravte si zásobu společenských her, které uvolní počáteční napjatou atmosféru, jako je například:

  • tanec s balónkem,
  • pantomima,
  • poznejte písničku,

Spolehlivě budou fungovat také všechny typy popíjecích her, které dostanou hosty do nálady. Pak už si večírek bude žít vlastním životem.

Po oslavách dopřejte tělu a trávení odpočinek a zkuste například jednodenní půst, který má širokou škálu zdravotních benefitů. Půsty jsou skvělé, ale rozhodně ne pro každého. Buďte ale opatrní a poraďte se s odborníkem, který tomu rozumí.