Myslete na prevenci!

„Nepodceňujte prevenci a myslete na ni!“ To jsou slova, která slýcháme často a z mnoha „zdrojů“. Z médií, od svých lékařů, od rodičů… Ale ruku na srdce, kdo z nás na prevenci SKUTEČNĚ myslí a najde si na ni čas? Máte v tomto směru čisté svědomí?

Přiznám se Vám. I já na prevenci nejrůznějších onemocnění začala myslet až v podstatě „nedávno“, před několika málo lety. V období dospívání člověk bere tak nějak „samořejmě“, že je mladý = zdravý. Dnes už vidím, že to také nebyl úplně ten správný postoj… Pak přišly děti, kdy jsem se zase naprosto úzkostlivě upjala na jejich zdraví – a to moje šlo stranou.

Ovšem, dnes už se dívám na prevenci závažných onemocnění velmi zodpovědně. Chci být zdravá – nejen pro sebe, ale hlavně, i pro své děti. Proto se informuji, čtu, dbám doporučení a preventivní prohlídky podstupuji.

Jednou z nich je i preventivní vyšetření mateřských znamének – a to jsem nedávno podstoupila na akci „SKINCHECKER“, kterou už několikátý rok po sobě pořádala značka La Roche-Posay ve spolupráci s Chytrou lékárnou.

https://youtu.be/cfI71MIKH7c

Co si vzpomínám, ještě tak před deseti lety se o rakovině kůže tolik nemluvilo, jako dnes. Ovšem, situace se bohužel horší a lidí s tímto agresivním a bohužel v mnoha případech i smrtelným onemocněním, přibývá. Přitom stačí relativně málo – myslet na prevenci.

Trend hezké, opálené pokožky je ovšem stále “v kurzu” – což si bohužel často vybírá “svoji daň”. Dlouhý pobyt na sluníčku, solária, nepoužívání ochranných opalovacích krémů…to vše jsou fakta, která vzniku rakoviny kůže napomáhají. Hned na úvod – je dobré vědět, že opalování, ať už přímo na sluníčku, nebo v soláriích, rozhodně ZDRAVÉ NENÍ.

Pokud už si chceme nějakou chvíli na sluníčku užít, musíme se mazat krémy s faktorem – právě to zmírňuje riziko vzniku melanomu (rakoviny kůže).

Prevenci tedy rozhodně není dobré podceňovat. Můžete si jí totiž opravdu doslova zachránit život – pokud je rakovina kůže diagnostikována včas, je 90% melanonu účinně léčitelných.

A právě preventivní prohlídku dermatologem ZDARMA pro kohokoliv poskytla také akce SKINCHECKER, která sama o sobě má  upozornit na riziko vzniku rakoviny kůže.

Prohlídka Vám zabere opravdu jen pár minutek, je bezbolestná a nijak „nekomfortní“. Hned se dozvíte, které znaménko by se mohlo zdát „podezřelé“.

La Roche-Posay přichází s jednoduchou memotechnickou pomůckou ABCDE, navrženou a široce podporovanou dermatology z celého světa, a nabízí Skincheckerům pětibodovou metodu, jak rychle identifikovat potenciální problém, a dodává jim odvahu, aby co nejdříve vyhledali dermatologa.
Metodu ABCDE pak můžete “aplikovat” i na členy své rodiny – zkrátka, můžete šířit dál osvětu.
Prohlédnout a stáhnout si ji můžete ZDE.

Zajímavostí, kterou značka La Roche-Posay letos představila, je i vychytávka „UV Patch“ – což je senzor, který si přilepíte na pokožku – sobě, nebo dětem. Nanesete krém a díky speciální aplikaci v telefonu pak „scanujete“ srdíčko – v aplikaci se pak dozvíte, na jak dlouho je Vaše pokožka chráněná. Dobrá věc, co říkáte? UV Patch získáte k mnohým produktům od La Roche-Posay, a to zdarma.

Myslete na prevenci i Vy. Stojí to za to!