Kosmetika: otestováno – hydratační péče od korejské značky Holika Holika

V dnešní kosmetické recenzi bych vám ráda představila produkty určené pro hydrataci pleti od korejské značky Holika Holika. Já se s tímto brandem seznámila nedávno – obecně asijské kosmetické značky jsou opravdu skvělé, zejména právě ty korejské. A Holika Holika to opět potvrdila! Vybrala jsem si k testování záměrně právě produkty pro hydrataci pleti – což je, dle mého názoru, tím nejzásadnějším krokem v péči o pleť. Jen dokonale hydratová pleť vypadá svěže, hezky a mladistvě. A věřte, hydratace má vliv i na visibilitu vrásek. ;) Víc v následujícím článku!
Díky radám své paní kosmetičky Evy Kroulíkové z brněnského salonu SlimFOX jsem právě hydrataci začala věnovat zvýšenou pozornost – přesvědčila jsem se, že pokud má pleť dostatek vody, vypadá opravdu mnohem lépe. Tudíž jsem anti-age kosmetikou, kterou jsem dříve používala, vyměnila za hydratační. A dodnes používám právě kosmetické produkty z hydratačních řad.
Mám své oblíbené značky, ovšem moc ráda zkouším a testuji i ty, které jsou pro mě nové – třeba jako je tomu v případě korejského brandu Holika Holika.
Jak jsem už zmínila v úvodu, asijské kosmetické značky jsou často naprosto skvělé – a právě Korea nabízí v ohledu kosmetické péče a péče o pleť absolutní špičku. Korejská Holika Holika mě v tomto směru pak už jen utvrdila. :)
Co jsem od této značky otestovala? Právě hydratační produkty – víc vám je představím níže!
Tím NEJ produktem byl pro mě Holika Holika Good Cera – hydratační krém s ceramidy. Díky obsaženým ceramidům váže v pokožce vodu, udržuje ji pružnou, svěží a dokonale hydratovanou.
Efekt tohoto krému uvidíte opravdu už velice rychle – v mém případě to bylo už druhý den po aplikaci. Zmiňovaný efekt vnímám právě na viditelnosti vrásek, kdy při zvýšené hydrataci je pokožka více napnutá a vrásky pak nejsou tolik vidět.
Textura krému je lehká, ne příliš mastná. Pokožka krém rychle absorbje, krém pleť nijak nezatěžuje.
Druhým skvělým produktem pak je Holika Holika Good Cera exfoliační čistící pěna s ceramidy. Její použití je pro čištění pleti, zbavuje pleť nečistot, make upu, odumřelých částeček kůže…
Obsahuje opět ceramidy, ideální pro dostatečnou hydrataci. Pěna má lehounkou konzistenci, se kterou se pleť dokonale čistí. Nedráždí, je celkově velice příjemná.
Dalším produktem z této hydratační řady je Holika Holika Good Cera zklidňující a hydratační emulze s ceramidy.
Je skvělým doplněním komplexní hydratační péče v rámci této řady. Můžete ji použít jak pro čištění pleti, tak i coby tonikum.
Je vhodná i pro citlivou pleť, obecně pokožku zklidňuje, opět má velmi vysoké hydrační účinky. Doporučuji použít po očištění pleti výše zmiňovanou čistící pěnou a poté nanést hydratační krém Good Cera.
Vyzkoušela jsem i Holika Holika 3 Seconds Starter hydratační pleťové tonikum – opět perfektní volba pro komplexní hydratační péči o pokožku.
Tonikum má vysoce hydratační efekt, je příjemné, texturou víceméně fluidní. Je ideální na dočištění pleti, po odstranění make upu.
Již se nemusí smývat.
Super volbou pro dokonalou péči o pleť jsou pak i masky, které můžete aplikovat v závislosti na potřebách – já sama ji většinou používám tak 1x do týdne.
Od Holika Holika jsem otestovala masku Holika Holika Wine Therapy, jedná se opět o hydratační masku, která má zároveň pleti propůjčit jas a svěžest.
Tato maska je určená pro použití na noc, nanesete ji večer místo krému a necháte přes noc působit. Ráno se nesmývá, jen prsty vmasírujete zbytky masky do pokožky. Maska má vysoce hydratační efekt, je vhodná zejména pokud vaše pleť nese stopy silné dehydratace.
Obecně značka Holika Holika nabízí i celou řadu další masek – skvělé jsou i ty jednorázové, plátýnkové – mají mnoho druhů, vždy s cílem konkrétní potřeby pleti.
Všechny výše zmiňované produkty korejské značky Holika Holika koupíte na Notino.cz ;)