Jak vybírat zimní botičky pro děti?

Dnes tu mám zase jedno téma, které věřím, že potěší všechny starostlivé a hlavně zodpovědné rodiče! Připravila jsem totiž pro Vás článek o vhodném a správném výběru botiček pro děti – na zimu. A pokud si myslíte, že výběr je jen o tom, aby byly děti hlavně v teple, věřte, že se mýlíte…:)

Vhodné a zdravotně nezávadné  dětské botičky jsou jednou z nejpodstatnějších věcí, u které bychom měli opravdu dbát na správný výběr. Botičky totiž přímo ovlivňují vývoj dětské nohy – a na rozdíl u nás, dospělých, mohou nevhodně koupené dětské boty až ublížit… Dětská noha se totiž neustále vyvíjí a dobré a kvalitní boty jsou pro ni velice důležité. Proto bychom výběr určitě neměli podcenit.

photo-30-10-16-13-44-35

Já jsem Vám tu před nějakým časem zveřejnila článek o italské značce Primigi, která kromě krásného oblečení nabízí i velice kvalitní a zároveň moc hezké boty pro děti – navíc, botičky mají zdravotní atestaci a jsou zdravotně zcela nezávadné. Mimochodem – můj článek o botičkách značky Primigi si můžete přečíst ZDE.

photo-30-10-16-13-43-01

Primigi v každé kolekci nabízí opravdu krásné botičky pro děti všech věkových kategorií, už od těch nejmenších velikostí, pro miminka a batolata. Krásné boty tu najdou jak kluci, tak i holčičky – pro ně jsou některé modely tak povedené, že bych je o několik velikostí větší brala i pro sebe:)

photo-30-10-16-13-47-03

photo-30-10-16-13-47-42

photo-30-10-16-13-47-27

photo-30-10-16-13-42-36

Aktuálně je v obchodě Primigi v brněnské Olympii k dostání celá kolekce podzim zima, a to nejen oblečení, ale  právě i boty. Boty jsem Vám zde opět nafotila, ať ty krásné kousky vidíte na vlastní oči. 

photo-30-10-16-13-42-19

photo-30-10-16-13-41-59

photo-30-10-16-13-42-05

Skvělé je, že si můžete být jistí, že i když dětem pořizuje krásné boty, jsou zároveň i vhodné a zdravotně nezávadné. Bohužel, v mnoha případech totiž platí, že hezké boty od častokrát známých a zvučných značek nejsou pro děti vůbec vhodné… A naopak, boty od výrobců, které mají na své botičky zdravotní atestaci, bývají v mnoha případech vzhledově, zkrátka nic moc…:(

Navíc, v Primigi mají i super zimní modely – teplé botky s kožíškem, nebo Goratexovou membránou, díky které zůstane dětská noha v suchu.

photo-30-10-16-13-42-31

photo-30-10-16-13-41-36

photo-30-10-16-13-41-20

photo-30-10-16-13-41-26

Ovšem – věřte, že vybírat dětem na zimu jen hodně teplé boty je chyba… Jak máme postupovat tedy při výběru správých bot pro děti na tuto sezónu? Zeptala jsem se na to majitelku obchodu Primigi, paní Michaely Bohaté:

Podle čeho si by měly maminky vybírat botičky pro své děti?
Maminky by se při výběru zimních botiček pro své děti měly zaměřit na  několik hlavních kritérií. Nejdůležitější z nich je ten,  že zimní bota by měla mít zejména kvalitní gore-texovou membránu, která zabezpečí dítěti, že jeho nožičky zůstanou v suchu. Boty s  gore-texovou membránou nepropustí vlhkost dovnitř boty a noha, tak zůstane absolutně v suchu a teple. A v případě, že se nožička v botě zpotí, membrána odvádí vlhkost ven.  Pozor v dnešní době je na trhu spousta tkz. Gore-texových fejků, což znamená, že bota neobsahuje přímo gore-texovou membránu, ale jen něco jako (takovou náhražku), která je mimochodem absolutně nefunkční a může být i zdravotně závadná.

Mezi další důležitá kritéria patří – z jakého materiálu je ušitá podšívka uvnitř boty Opět zde neplatí pravidlo, že pokud je bota vybavena uvnitř nějakým umělým kožíškem, že tato bota zahřeje nohu víc. V dnešní době  existuje spousta různých „funkčních“ moderních materiálů, které nohy udržují v teple a přebytečnou vlhkost  (pot) odvádí ven z boty. Proto maminky opravdu nemusí mít strach, když není v botě žádný kožich a můžou si být jisté, že nohy jejich ratolestí jsou opravdu v teple.

V čem se maminky dopouští nejčastějších chyb při nákupu dětských botiček?
Nejčastěji diskutované téma je asi velikost. Bohužel maminky si nechtějí nechat poradit a často kupují svým dětem zejména zimní boty i o několik velikostí větší, s tím, že je kupují i na několik sezon. (většinou vzhledem k ceně, protože zimní boty jsou vhledem k použitým materiálům dražší než boty určené pro ostatní sezony) .V takových případech se výrazně narušuje správný vývoj dětské nožičky, což je největší problém, dále se pak samozřejmě ničí i boty – jsou různě „sešmatlané“, protože dítě v nich nemá potřebnou stabilitu . Takže ani sebe lepší a kvalitnější bota  v takových případech nemůže plnit svoji úlohu na 100%. Na to je pak jediná otázka, kterou musím občas položit „koupili by jste samy sobě boty o tři čísla větší,?“

Jaké typy bot značka  PRIMIGI nabízí?
Co se týká aktuální zimní kolekce, tak do velikosti 22 nabízíme zimní úpravu botiček „pro první krůčky“, které jsou vybavené pravou ovčí vlnou se speciální antibakteriální úpravou, od velikosti 21 až do velikosti 40 u nás najdete širokou škálu zimních i tkz. celoročních botiček. Téměř všechny zimní boty jsou vybavené speciální gore-texovou membránou, vnitřní materiály jsou pak různé podle požadavků rodičů od vlněných, kožených až po kožíškové. Co se týká zapínání bot, tak nabízíme boty na suchý zip, ty jsou oblíbené zejména do školek, pak klasické zavazovací (které jsou zase z hlediska správného fyziologického vývoje nohy nejlepší) nebo kombinované zapínání – zatahovací gumy se suchým zipem.

Děkuji Vám za rozhovor – a věřím, že jsem Vás při volbě těch správných bot pro děti inspirovala.:) Moje děti boty Primigi nosí a jsou moc spokojení. A stejně tak i já:)

A mimochodem – na botičky je teď v obchodě Primigi sleva 30%, tak toho využijte! Na oblečení se vztahuje sleva 50% :)

Prohlédněte si spoustu dalších fotek podzimních a zimních botiček také ve fotogalerii!

Obchod Primigi najdete v Brně v Olympii, nakupovat můžete také přes eshop, viz odkaz níže.

ODKAZ: PRIMIGI STORE BRNO/web/eshop
ODKAZ: PRIMIGI STORE BRNO/facebook