Hydratace – klíč ke krásné a zdravé pleti

Víte, co každá pleť potřebuje pro svůj krásný a zdravý vzhled? V první řadě – vyváženou hydrataci! Právě hydratace je zásadní pro to, aby pokožka působila svěže, eliminují se díky ní i drobné vrásky, pleť je vypnutá, pevná a celkově pěstěná. Proto myslete ve své rutinní péči i na produkty, které cíleně pleti dodávají hydrataci. Představím vám své oblíbené hydratační přípravky, na které nedám již roky dopustit!

Dámy, vhodné hydratační produkty by měla používat každá z nás. Právě dostatečná hydratace je pro pleť naprosto zásadní, věřím, že jste se o tom již mnohé přesvědčily doslova „na vlastní kůži“.

Dehydratovaná pleť totiž nevypadá vůbec hezky… V první řadě se objevují více patrné vrásky, pokožka působí mdle, povadle, mohou se objevovat i nepříjemné projevy, jako jsou začervenání, svědění… I kůže má totiž svou potřebu tekutin, stejně, jako celý náš organismus. Bez vody dochází i k rychlejší procesům stárnutí, které jsou obecně nejvíce viditelné právě na naší kůži.

Sama jsem se také přesvědčila, že v ohledu kosmetické péče jsou nejlepší takové produkty, jejichž cílem je dodávat pokožce vláhu – tedy hydrataci. Dokonce bych řekla, že právě tyto produkty prospívají pleti více, než ty, jejichž cílem je boj proti stárnutí, tedy „anti age“.

Zjistila jsem totiž, že pleť, která působí jako stárnoucí (s více viditelnými vráskami, suchá, popraskaná, mdlá…) trpí právě dehydratací. Někdy stačí do péče zařadit jen vhodný hydratační krém a změna k lepšímu je vidět téměř okamžitě. 

Hydratační produkty používám pro péči i já – představím vám své oblíbené a hlavně, osvědčené!

Krémy na pleť aplikuji zásadně jen ty hydratační. Mám jich v oblibě více, od několika značek. Pokud je moje pleť více citlivá, používám hydratační krémy od značky Avéne, která je obecně velice dobře snášena. Výborný je i krém Good Cera od korejské značky Holika Holika.

S nástupem chladnějšího období používám více výživné a hutnější hydratační krémy. Roky nedám dopustit na hydratační krém Bioderma Hydrabio Crème. Krém pleť velmi rychle absorbuje a co je hlavní, brzy vidíte skvělý efekt – pleť působí vyživeně, svěže a drobné vrásky nejsou tolik patrné.

S hydratační péčí nezapomínejte ovšem i na další partie těla, kde je „zub času“ nejvíce vidět! Mluvím hlavně o krku a dekoltu… Právě těmto oblastem věnujte také patřičnou každodenní péči.

Já nyní používám Ziaja Goat’s Milk – vysoce hydratační sérum určené na obličej, krk i dekolt. Sérum obsahuje proteiny z kozího mléka, které pleť vyživují, zjemňují její texturu, hydratují a také podporují tvorbu kolagenu. 

Pokud vás v oblasti dekoltu trápí už více viditelné vrásky, dopřejte si jednou za týden i masku určenou na dekolt. Skvělá je například KORIKA SciBeauty, stačí nechat působit cca 20 minut a pokožka v dekoltu se rychle promění k lepšímu. :)

Výborné hydratační produkty pak má také francouzská kosmetická značka Payot! Tento brand nabízí kosmetiku prémiové kvality, produkty jsou založeny na nejnovějších vědeckých výzkumech z oblasti péče o pleť. 

Vynikající je například Payot Hydra 24+ Essence, jedná se v podstatě o vysoce účinné hydratační sérum. Dodá vaší pokožce potřebnou hydrataci na mnoho hodin, hezky pleť také vypne a rozjasní.

Všechny výše uvedené produkty koupíte na Notinu.