A BAŠTA – street food market v centru Brna!

Jestlipak víte, že v Brně najdete jeden unikátní gastronomický koncept – street food market A BAŠTA BRNO? Jedná se o několik super podniků se zajímavou nabídkou jídel na jednom místě. Ať už máte rádi skvělou pizzu, sushi, českou kuchyni, burgery, hranolky…na své si tu rozhodně přijdete! Prostředí je navíc moc fajn – můžete sem zajít posedět třeba s partou přátel a každý může ochutnat něco jiného. Navíc, konají se tu i různé akce, taneční večery… Jídla odtud si můžete také objednávat online. Zní to super, že? Čtěte dál!

Musím říct, že koncept podobného duchu v Brně tak trochu chyběl. Pokud máte rádi různé gastro eventy, festivaly, nebo třeba trhy, kdy máte možnost ochutnat víc jídel na jednom místě, tak budete z A Bašty a její nabídky určitě nadšení.

A Bašta Brno je nový street food market v Brně, který najdete v centru na Nových Sadech 17. Tento koncept se zde otevřel již v prosinci 2020, v době koronavirové pandemie a fungoval primárně na bázi rozvozů.
Jídla odtud je možné objednávat s rozvozem až k vám stále, a to přímo přes stránky  www.abastabrno.cz .

Mimochodem, co se právě rozvozu týká, tak velkou výhodou bezesporu je, že si můžete objednat ze všech zdejších restaurací za jednu částku na dovoz. Při objednávkách nad určité částky dle zón máte dopravu zdarma.

Co vás ovšem bude asi nejvíc zajímat – jaké dobroty si v A Baště můžete dát? Výběr je tady opravdu pestrý a já jsem si jistá, že tu každý najde “ to svoje“.

A Bašta je, jak jsem už prozradila výše koncept, kde je na jednom místě víc podniků – ty mají ovšem společné posezení venku (část je i zastřešená outdoorovým stanem). Výhodou je, že pokud sem přijdete v partě více lidí, tak si každý může dát to, na co má zrovna chuť.

Konkrétně – skvělou pizzu, klasickou i ty speciální, si dáte v pizzerii Bombastica. Určitě tu vyzkoušejte i jejich velkou specialitu, kterou je „pizza Vulcano“ – uprostřed pizzy je v těstě miska s cheddarovou omáčkou, pizza je posypaná nachos…prostě dobrota náramná! :)

Na A Baště si dáte i sushi! A to v podání znovu otevřené restaurace SushiYA možná pamatujete z dřívějších dob z centra Brna. Jejich sushi je výborný! Mimo sushi tu pak mají i další asijské speciality, nudle, bento boxy, japonské nápoje…

Pokud u vás platí, že pořádné maso nesmí v jídle chybět, stavte se do Burgerlandu! Dáte si tu burgery, hotdogy, navíc mají i různé zvýhodněné balíčky.

Milovníci hranolek – naprosto skvělý hranolky tu dělají ve Fries Factory – a mimo hranolky i poutine!

Oblíbená jídla z české klasiky tu pak ochutnáte v restauraci Skanzeen, brazilské speciality pak najdete v restauraci Brasileiro – v nabídce mají polévky, ořez z masa z brazilského grilu, brazilské chilli con carne a další…

Samozřejmě, že zde nechybí i Drink Point – pivo, alko, nealko, káva, míchané drinky…

Dalším důvodem, proč sem zajít – v A Baště se konají i zajímavé akce, například každý týden jsou zde „Roztančené sady“, kde jsou lekce salsy, bachaty a kizomby…

Mimo to se zde můžete těšit i na DJs, nebo večery „pub quizz“. Zároveň, kapely i jiná seskupení zde mají možnost zrealizovat koncerty a vystoupení – není problém se domluvit na poskytnutí prostoru.

Skvělá zábava, s něčím dobrým k jídlu i pití…co víc si přát? :)

Zajděte se do A Bašty mrknout, ochutnat, nasát zdejší příjemnou, pohodovou atmosféru, kdy můžete trávit čas venku… Určitě nebudete litovat. ;)

Street food market A Bašta Brno najdete na Nových Sadech 17.

ODKAZ: A BAŠTA / web, rozvozy
ODKAZ: A BAŠTA / facebook
ODKAZ: A BAŠTA / instagram